2011-11-03 14:46:25• hírek • Kocsis Zoltán

Megáll az ész: nyúlgátfutó Európa-bajnokságot rendeztek

Az internet segítségével egyre több, furábbnál furább sportágba botlik az ember, ám mind között is az egyik legmeglepőbb, a nyulak gátfutó versenye. Ennél is meglepőbb, hogy a svájci Wollerauban egyenes Európa-bajnokságra került sor. Még akkor is, ha az csak az első volt. Az, hogy ezen 55-en is részt vettek, már csak hab a tortán.

Ezúttal csak akadályfutásban mérték össze tudásukat és gyorsaságukat a tapsifülesek, a győztes pedig egy cseh nyuszi lett. Létezik azonban távol- és magasugrás szám is, mindkettőben egy-egy dán szőrmók számít a rekordernek három illetve egy méteres teljesítménnyel. Az őrület amúgy északról indult, a National Geographic szerint Svédországban már az 1970-es években rendeztek hasonló versenyeket, az első országos bajnokságot pedig 1995-ban rendezték.

Sajnálatos módon a wolleraui Európa-bajnokságról nem találtunk felvételeket, nem úgy a tavalyi dán bajnokságról.